ادامه ناآرامی درخاورمیانه وافزایش سفر گردشگران عرب به ترکیه

باوجود ناامنی‌ها و برخی آشفتگی‌های دربرخی کشورهای منطقه خلیج فارس مناطق گردشگری در مرمره در سواحل مدیترانه‌ای ترکیه بیش از پیش مورد علاقه گردشگران عرب قرار می‌گیرد.


به گزارش حریت این منطقه که تا کنون با جذب سالانه حدود 700 هزار گردشگر بریتانیایی و بیش از 200 هزار گردشگر روس منطقه محبوبی برای گردشگران خارجی بود، اکنون به مرکز گردشگری مسافران عربی می‌شود که سال گذشته توانست بیش از 30 هزار گردشگر عرب را بخود جذب کند.

طبق همین گزارش بیشتر این مسافران از کشورهای لبنان و اردن هستند و هم اکنون با فرارسیدن فصل سفرها انتظار می‌رود این تعداد گردشگر خاورمیانه دراین منطقه بیش از پیش افزایش یابد.

"اسماعیل اوزبوزداگ " رییس شاخه مرمره اتحادیه آژانس داران گردشگری ترکیه – تورساب- با اعلام این مطلب یادآو شد که ناآرامی‌های جاری در منطقه خاورمیانه عامل مهمی در افزایش تعداد این گردشگران به ترکیه بوده است.
وی می‌گوید:« ویژگی‌های طبیعی و میراث تاریخی غنی دراین منطقه فرصت‌های بی نظیری برای گردشگران عرب محسوب می‌شود.از این رو با توجه به شرایط ناآرامی‌های جاری در منطقه شاهد افزایش چشمگیر این گردشگران به منطقه ساحلی مرمره بوده‌ایم که حدود 30 درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است. »


به گفته او این افزایش بیش از هرکشوری از سوی گردشگران لبنانی بوده که حدود 15 هزار گردشگر را در سال 2013 و 18 هزار گردشگر نیز در سال 2014 به ترکیه فرستاده است.


همچنین شاهد افزایش 12 درصدی تعداد گردشگرلان خارجی از بریتانیا و سپس دو درصد افزایش از کشورهای آلمان و دانمارک و سپس لهستان بوده‌است.


او تاکید دارد که با توجه به رکود اقتصاد جهانی چنین افزایشی درمجموع چشمگیر و باارزش است.


این بخش از کشور ترکیه به استناد آمارمنتشر شده از سوی فرودگاه" دالمان" واقعا در جنوب غربی مرمره ترکیه مجموعا بیش از 1.65 میلیون گردشگر درسال گذشته جذب کرده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه