اطلاعات شرکت‌های مخابراتی، عامل پیروزی پلیس استرالیا در گروگان‌گیری اخیر

دلگرم- نخست‌وزیر استرالیا توضیح داد که اداره مرکزی پلیس این کشور با استفاده از این اطلاعات موفق شد هویت فرد گروگان‌گیر را شناسایی کند.

اطلاعات شرکت های مخابراتی، عامل پیروزی پلیس استرالیا در گروگان گیری اخیر

"تونی آبوت"(Tony Abbott) نخست‌وزیر استرالیا اعلام کرد فشارهای دولت بر شرکت‌های مخابراتی برای حفظ اطلاعات مشترکان طی دو سال گذشته از جمله عواملی بوده است که به پلیس در جریان گروگان‌گیری این کشور کمک کرد.

به گزارش دلگرم به نقل از رایورز به نقل از زد دی نت، نخست‌وزیر استرالیا توضیح داد که اداره مرکزی پلیس این کشور با استفاده از این اطلاعات موفق شد هویت فرد گروگان‌گیر را شناسایی کند و این ماجرا با کمترین خونریزی به پایان برسد.

لازم به‌ذکر است که دوشنبه هفته جاری فردی به‌نام "هارون مونس"(Haron Monis) در یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجاری سیدنی وارد یک شکلات‌فروشی شد و با اسلحه خود ۱۷ مشتری و فروشنده را گروگان گرفت و از ماموران پلیس خواست تا امکان برقراری تماس او با شخص نخست‌وزیر فراهم شود.

این ماجرا پس از ۱۶ ساعت با ورود ماموران پلیس به فروشگاه به پایان رسید که طی آن "هارون مونس" و دو تن از گروگان‌ها کشته شدند.

بر اساس قوانین به‌تصویب رسیده در کشور استرالیا، کلیه شرکت‌های مخابراتی موظف شده‌اند تمامی اطلاعات مربوط به مشترکان خود طی دو سال گذشته را ذخیره کنند تا سازمان‌های دولتی در صورت لزوم به آنها دسترسی داشته باشند.

اطلاعات شرکت‌های مخابراتی، عامل پیروزی پلیس استرالیا در گروگان‌گیری اخیر - تصویر 2

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه