اعتراض به کمک 5 میلیارد تومانی شهرداری به برگزاری انتخابات

– گروه شهری – رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با خواندن متن قانون به همکاران‌اش یادآوری کرد که اختصاص این بودجه ممنوع است. شورای شهر امسال 5 میلیارد تومان برای برگزاری انتخابات مجلس به دولت کمک خواهد کرد. مهدی چمران رئیس شورا در پاسخ به حافظی تصویب این بودجه را نشانه «شفاف‌سازی» دانست.

حافظی که از هیات رئیسه شورای شهر تهران گلایه کرده است این بار هم از اینکه چرا «بخش‌نامه ضوابط تهیه و تنظیم بودجه سال 94 شهرداری‌های کشور» در اختیار اعضای شورا قرار نگرفته است از هیات رئیسه انتقاد کرد. به گفته او در بند چهارم این بخشنامه به صراحت اعلام شده است که «پرداخت هرگونه اعتبار به دستگاه‌های اجرایی» از اعتبارات شهرداری‌ها ممنوع است. این عضو شورای شهر حتی به قانون برنامه 5 ساله توسعه هم اشاره کرد که بر اساس آن هم پرداخت هرگونه اعتبار از طرف شهرداری‌ها به دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.

علیرضا دبیر هم با اشاره به اینکه 5 میلیارد تومان کمک برای فرمانداری و هیات نظارت تصویب شده است، گفت: انتقاد آقای حافظی نیز درست است اما شورا نمی‌تواند نسبت به برگزاری انتخابات بی‌تفاوت باشد. این روال از قدیم وجود داشته و شورا این کمک‌ها را مصوب کرده است.

به گفته احمد دنیامالی، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران این موضوع در کمیسیون کلانشهرها مطرح شده و وزارت کشور هم به دلیل اینکه این مشکل برای شوراهای سراسر کشور وجود دارد به دنبال راه حل است. ما نیاز به فرصتی داریم که کمیسیون کلانشهرها در سال 94 این مشکل را حل کند تا مراتب قانونی آن طی شود و از طریق هیات وزیران یا مجلس این مشکل حل شود.

در ادامه احمد حکیمی‌پور هم به این موضوع اعتراض کرد و گفت: سخنان ما باید مبنای قانونی داشته باشد در کجای قانون شهردرای و قانون مجلس موضوع کمک شهرداری به انتخابات مطرح شده است؟

در نهایت شورا به شهرداری اجازه داد در تامین نیازمندی‌های احتمالی برای انتخابات مجلس به دولت کمک کند و در صورت ضرورت شهرداری می‌تواند کمک‌های دیگری نیز به برگزاری انتخابات داشته باشد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه