بیوگرافی ناتالی پورتمن + عکس

بیوگرافی ناتالی پورتمن + عکس

تولد: ۹ ژوئن ۱۹۸۱ در اورشلیم

نام: ناتالی هرشلگ

نام مستعار: نات

قد: ۱/۶۰ متر

ناتالی پورتمن تک فرزند پدری پزشک اهل اسرائیل و مادری بازیگر از سین سیناتی اوهایو در ۹ ژوئن ۱۹۸۱ در اورشلیم اسرائیل به دنیا آمد. زمانیکه او هنوز بچه بود به واشنگتن دی سی آمدند. بعد از چند مهاجرت دیگر خانواده ی او سرانجام ساکن نیویورک جاییکه او هم اکنون هم در آن زندگی می کند، شدند. او با موفقیت فارغ التحصیل شد و موفقیت هایش باعث شد تا بتواند در دانشگاه هاروارد پذیرفته شود.

زمانیکه ۱۱ سال داشت در یک پیتزا فروشی استعدادش را کشف کردند و به او پیشنهاد مدل شدن دادند اما او تصمیم گرفت تا بازیگری را دنبال کند. او اجراهای زنده ی زیادی داشت اما اولین بازی درخشانش در فیلم لئون(قاتل حرفه ای) در سال ۱۹۹۴ بود. بعد از آن او در چند فیلم دیگر هم مثل Heat(سال ۹۵)، دختران زیبا(سال ۹۶) و حمله ی مریخی ها(سال ۹۶) ظاهر شد.

در سال ۹۹ بود که با ایفای نقش ملکه آمیدالا درPhantom Menace، اپیزود ابتدایی جنگ های ستاره ای که فروشی بالغ بر ۴۳۱ میلیون دلار داشت، به شهرت جهانی دست یافت. بعد از آن او در دو کمدی درام برجسته به نام های: هرکجا غیر از اینجا و قلب کجاست در سال های ۹۹ و ۲۰۰۰ و همینطور در فیلم نزدیکتر در سال ۲۰۰۴ که بخاطر آن نامزد جایزه اسکار شد هم ایفای نقش کرد.

در ۴ مارس ۲۰۰۴ در یک SNL به همراه مهمان موزیک برنامه،فال اوت بوی و دنیس هیسبرت حضور یافت. و در یک فیلم کوتاه SNL در نقش یک گانگستر رپر عصبانی به همراه اندی سامبرگ با لباس وایکینگی در نقش همراهش ظاهر شد.

در اوایل سال ۲۰۰۶ V for Vendetta کلید خورد. او در این فیلم نقش اوی هاموند زن جوانی را داشت که شخصیت اصلی داستان «وی» او را از دست پلیس مخفی نجات می دهد. او برای این نقش موهایش را تراشید و همینطور برای یادگیری صحبت با لهجه ی انگلیسی با یک کارشناس تلفظ کار می کرد.

ناتالی می گوید که فیلم مضمون بد یا خوب واضحی نداشت و به نظرات مخاطبین احترام گذاشته بود. هر دو فیلم ارواح گویا و منطقه ی آزاد در سال ۲۰۰۶ به طور محدودی پخش شد.

بیوگرافی ناتالی پورتمن + عکس

در آوریل ۲۰۰۶ فیلمبرداری فیلم کودکانه ی Mr. Magorium��s Wonder Emporium آغاز شد و در نوامبر ۲۰۰۷ بروی پرده رفت. پورتمن راجع به این فیلم می گوید که دوست داشته در فیلم های کودکانه بازی کند. در اواخر ۲۰۰۶ هم در فیلم The OtherBoleyn Girl در نقش آن بولین به همرا ه اسکارلت یوهانسون و اریک بانا به ایفای نقش پرداخت.

در همان سال به خاطر ایفای نقش لسلی قمارباز در فیلم My Blueberry Nights به کارگردانی ونگ کاروای مورد تحسین قرار گرفت چراکه اولین باری بود که نقش یک شاهزاده ی کوچک و یا یک نوجوان بی خانمان را بازی نمی کرد و در نقش یک زن بالغ ظاهر می شد.

او در فیلم درام برادرها که بازساختی از فیلمی دانمارکی به همین نام بود در نقش مقابل توبی مگ گوایر و جیک گیلن هال به ایفای نقش پرداخت.

در ماه می سال ۲۰۰۸، پورتمن جوانترین عضو شصت و یکمین جشنواره ی کن شناخته شد.

خواندنی های دیگر

در ۲۹ ژوئن سال ۹۹ از دبیرستان سایوست نیویورک فارغ التحصیل شد .

از هشت سالگی رژیم سبزی خواری دارد.

از ۴ سالگی آموزش رقص دیده است.

بیوگرافی ناتالی پورتمن + عکس

به زبان های انگلیسی وهبرو (زبان مادریش) مسلط است و همچنین با مکالمات فرانسوی، آلمانی، ژاپنی و اسپانیایی هم آشنایی دارد.

مجلات کوئین، هارپرز و دیوید لترمن می گویند او آدری هپ برن جدید است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه