تامین اجتماعی: ایرانیان خارج از کشور می توانند بیمه شوند


تامین اجتماعی: ایرانیان خارج از کشور می توانند بیمه شوند

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: ایرانیان خارج از کشور می توانند به آسانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گیرند و سهل ترین شیوه بیمه شدن برای این هموطنان فراهم شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، محمد حسن زدا در جلسه ستاد همکاری های بین المللی این سازمان افزود: ایرانیان خارج از کشور متقاضی بیمه تامین اجتماعی می توانند برای استفاده از خدمات این سازمان از طریق سایت رسمی این سازمان اقدام کنند.

 

وی گفت: این هموطنان، پس از ورود به سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی به نشانی tamin.ir و انتخاب گزینه بیمه ایرانیان خارج از کشور، می توانند فرم معاینات پزشکی را اخذ کنند و به پزشک معتمد سفارت ویا کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در محل اقامت خود تحویل دهند تا پس از تکمیل شدن به کشور ارسال شود.

زدا ادامه داد: بعد از ارسال فرم تکمیل شده معاینات پزشکی به ایران، نیاز است که شخصی را به عنوان نماینده یا وکیل خود در ایران معرفی کنند تا این فرد نسبت به انعقاد قرارداد با سازمان تامین اجتماعی و پرداخت ماهیانه حق بیمه اقدام کند.

 

وی افزود: ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند علاوه بر تعهدات بیمه ای، خدمات درمانی را با پرداخت سرانه آن دریافت کنند.

زدا اظهار داشت: فضای الکترونیکی موجب تسهیل فرایند بیمه شدن ایرانیان خارج از کشور شده است و نیازی به مراجعه آنان به شعب داخل کشور نیست.

 

معاون تامین اجتماعی با بیان اینکه روان سازی امور بیمه شدگان از برنامه های کلیدی این سازمان است، اظهار امیدواری کرد با رفع مساله ورود و خروج ارز، ایرانیان خارج از کشور از محل اقامت خود بتوانند حق بیمه را پرداخت کنند.

بر پایه این گزارش ، بیش از چهار میلیون تن از هموطنان در خار�� از کشور زندگی می کنند اما آمار دقیقی از ایرانیان فاقد بیمه تامین اجتماعی یا دیگر بیمه ها در دست نیست.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه