جزئیاتی تازه از تصادف مرگبار قهرمان رانندگی در اتوبان همت

کد خبر :  1915183164688961031 تاریخ :  چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 14:11
نگاهی به تصادف حمیدرضا کمالی از خلال گفته‌های یک دوست صمیمیجزئیاتی تازه از تصادف مرگبار قهرمان رانندگی در اتوبان همتجام جم سرا- دو روز از تصادف تلخ خودرو‌های لوکس در پایتخت و مرگ قهرمان رانندگی و فرمول یک ایران «حمید رضا کمالی» و چند تن دیگر می‌گذرد. حادثه‌هایی وحشتناک که ٢ خودرو بی‌ام و و پورشه سکانس‌های هولناکی را در بزرگراه همت و خیابان شریعتی در دوربین‌های مدار بسته پلیس راهور ثبت کرده‌اند.

فیلم صحنه‌های دلخراش این ٢ حادثه در شبکه‌های مجازی هم منتشر شده است؛ سکانس‌هایی تلخ که تنها چند ثانیه کاربران را میخکوب می‌کند.
در این صحنه‌ها خودرو بی‌ام‌و دیده می‌شود که با سرعت ١٧۶ کیلومتر بر ثانیه به گاردریل‌های حاشیه بزرگراه همت برخورد می‌کند و ۴ سرنشین خودرو به بیرون پرتاب می‌شوند. حمید چشمه، شاهین بخشی و حمید کمالی سه قربانی این حادثه تصادف بودند. آرمین بخشی نیز تنها بازمانده این تصادف است که اکنون در بیمارستان به سر می‌برد.
در میان قربانیان، حمیدرضا کمالی قهرمان اتومبیلرانی ایران بود که خبر تصادف وحشتناکش خیلی‌ها را شوکه کرد. این درحالی است که تنها ٣ ساعت پس از این حادثه خودرو پورشه مدل ٢٠١۵ با دو سرنشین در خیابان شریعتی به یک درخت برخورد می‌کند. زن جوان که راننده خودرو بود در دم می‌میرد و سرنشین آن در بیمارستان شهدای تجریش قربانی تصادف مرگبار می‌شود. با مرگ سرنشین پورشه در بیمارستان، آمار قربانیان ٢ حادثه خودروهای لوکس در بامداد آخرین روز فروردین ماه به ۵ نف�� رسید.

جزئیاتی تازه از تصادف مرگبار قهرمان رانندگی در اتوبان همت - تصویر 2

امیرحسین پورسینا، مدیریت واحد تیونینگ کلوپ خودروهای کار اِن پی و دبیر فنی مجله ماشین که یکی از دوستان بسیار صمیمی حمید کمالی قهرمان اتومبیلرانی بود، در گفت‌وگویی جزییات جدیدی از این حادثه را تشریح کرد.
او در حالی که حمید کمالی را یکی از حرفه‌ای‌ترین رانندگان اتومبیل دانست، گفت: «حمیدرضا کمالی از بهترین دوستان نزدیک من بود. او از‌سال ١٣٨۶ با کلاس‌های آزاد مسابقات سرعت، وارد عرصه اتومبیلرانی شد و با قدرت به این کار ادامه داد. حمید کمالی آن‌قدر به رانندگی و مسابقات سرعت علاقه داشت که در مدتی کوتاه توانست به پیشرفت قابل توجهی دست پیدا کند. او یک مقام قهرمانی در تهران، یک مقام قهرمانی در استان البرز و یک مقام قهرمانی در کل کشور را کسب کرده بود و افتخارات زیادی را در کارنامه ورزشی خود ثبت کرده بود.»

جزئیاتی تازه از تصادف مرگبار قهرمان رانندگی در اتوبان همت - تصویر 3


پورسینا ادامه داد: «مهم‌ترین خصوصیت اخلاقی حمید کمالی بی‌حاشیه بودن و روحیه مهربان او بود. او تنها به رانندگی علاقه داشت و اصلا وارد حاشیه نمی‌شد و در سکوت به کار خویش ادامه می‌داد. همیشه می‌گفت که اصلا برای کاپ قهرمانی و به‌دست آوردن مدال مسابقه نمی‌دهد و حتی گاهی اوقات کاپ‌هایی را که بدست می‌آورد به دوستانش هدیه می‌داد.»
امیرحسین پورسینا در ادامه با اشاره به شب حادثه می‌گوید: «آن شب حمید به همراه دوستان مشترکمان برای خرید و فروش ماشین از کرج به تهران آمده بود و درخانه یکی از دوستانش در شرق تهران مهمان بود. بعد از مهمانی حمید به همراه دوستانش سوار خودرواش شد و به سمت کرج به راه افتاد. او کاملا هوشیار بود و در حالت طبیعی بسر می‌برد. وقتی شنیدم خودروی حمیدرضا با گاردریل برخورد کرده به‌شدت شوکه شدم. هم من و هم همکارانم پس از شنیدن این خبر حادثه را پیگیری کردیم. حمید از رانندگان حرفه‌ای بود کارش همین بود و می‌توانست هر مانعی و هر خطری را از خود دور کند. از آن شب تا الان خود من بیش از ۵٠٠ بار فیلم صحنه تصادف را دیده‌ام و به‌عنوان کسی که در این زمینه تجربه دارم، احتمال می‌دهم که شاید خودرو دچار نقص فنی شده باشد. تصاویر نشان می‌دهد که خودروی بی‌ام او با سرعت ١٧۶ کیلومتر بر ثانیه از مسیرش منحرف می‌شود و لاین خود را تغییر می‌دهد. مستقیم به سمت گاردیل می‌رود و به شدت با آن برخورد می‌کند. با تبحری که من و بسیاری از همکارانمان از حمید کمالی سراغ داریم، مطمئنم که در آن لحظه چیزی مانع کنترل خودرو از سوی حمید شده باشد. چرا که او براحتی می‌توانست خودرو را مهار کند. حمید خودش نمایشگاه اتومبیل داشت و الان ٧‌سال است که با این خودرو‌ها به صورت حرفه‌ای رانندگی می‌کند».

جزئیاتی تازه از تصادف مرگبار قهرمان رانندگی در اتوبان همت - تصویر 4


وی اضافه کرد: «وقتی فیلم صحنه تصادف را بررسی کردیم به جرات می‌توانیم بگوییم که این تصادف ناشی از عدم توانایی حمید کمالی در رانندگی نبوده است. ترکیدگی لاستیک، نقص فنی در جعبه فرمان اتومبیل و یا حتی جلوگیری از برخورد با ماشین‌های دیگر از علت‌های این حادثه می‌تواند باشد.» او در ادامه گفت: «یکی از سرنشینان خودرو همکار حمید در نمایشگاه اتومبیل بود و دیگری هم فروشنده لوازم خودروی بی‌ام و بودند که متاسفانه جان خود را از دست دادند. آرمین بخشی نیز یکی دیگر از دوستانمان است که خوشبختانه از این تصادف جان سالم به در برد و درحال حاضر نیز در بیمارستان رسول اکرم بستری است. او دوشنبه شب به هوش آمد و اکنون تنها دست و پایش دچار شکستگی شده است و خطر دیگری او را تهدید نمی‌کند». (شهروند)

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه