جوانی که فقط ۵ دقیقه حافظه دارد! [+عکس]

کد خبر :  1877583514337480484 تاریخ :  دوشنبه 3 فروردین 1394 09:30
جوانی که فقط ۵ دقیقه حافظه دارد! [+عکس]جام جم سرا- آیا شما شماره تلفن خود، دوستان و آدرس‌ها و اطلاعات موردنیازتان را حفظ هستید؟ یک مرد تایوانی به دلیل مشکلی در حافظه‌اش دارد هیچ چیز را نمی‌تواند به خاطر بسپرد به خاطر همین همه چیز را یادداشت می‌کند.

«چن هنگجی» که در شمال تایوان زندگی می‌کند از یک بیماری منحصر به فرد در حافظه‌اش رنج می‌برد. او نمی‌تواند هیچ چیز را بیشتر از ۵ دقیقه در حافظه‌اش نگه دارد. این پسر ۲۵ ساله به معنای واقعی هر روز وقتی که از خواب بیدار می‌شود باید همه چیز در مورد خودش و تمام کارهای شخصی که انجام می‌دهد را در دفتر خاطرات قطورش بنویسد تا هنگام فراموشی و پیگیری کار‌ها به نوشته‌هایش رجوع کند.

جوانی که فقط ۵ دقیقه حافظه دارد! [+عکس] - تصویر 2

فراموشی هنگجی نتیجه یک آسیب جدی به سرش است که در یک تصادف سخت زمان ۱۷ سالگی‌اش اتفاق افتاد. بعد از تصادف هنگجی ماه‌ها در بیمارستان تحت مراقیت بود تا اینکه جراحت‌های بدنش خوب شد اما حافظه‌اش به ۵ دقیقه تقلیل یافت. این یعنی هنگجی همه اتفاقات را بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه بعد از وقوع آن‌ها به طور کامل فراموش می‌کند.

جوانی که فقط ۵ دقیقه حافظه دارد! [+عکس] - تصویر 3

هنگجی با وجود آنکه همه چیز را یادداشت می‌کند اما بعد از فراموشی درست مفهوم نوشته‌هایش را متوجه نمی‌شود. هر روزی که هنگجی از خواب بیدار می‌شود مادرش به او یادآوری می‌کند که حالا بیشتر از ۱۷ سال سن دارد. اما هنگجی به زمانی بر می‌گردد که آن تصادف دلخراش اتفاق افتاده است.

بار‌ها مادر هنگجی سعی کرده که او را به مدرسه بفرستد اما این موضوع هیچ فایده‌ای ندارد چون هنگچی هیچ چیزی در ذهنش بیشتر از ۵ دقیقه نمی‌ماند. (مجله مهر)

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه