خشکسالی ایران را نمی‌توان مهار کرد!


خشکسالی ایران را نمی‌توان مهار کرد!

معاون وزیر نیرو در امور آب با هشدار نسبت به بحران آب کشور گفت: نمی توان خشکسالی را مهار کرد.
رحیم میدانی در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اشاره به مطالعات انجام شده در زمینه خشکسالی و اقلیم اظهار کرد: براساس تجربه کارشناسان تمام دنیا برای مهار خشکسالی تنها دو اقدام وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه مساله خشکسالی با تغییر اقلیم متفاوت است،گفت: در حال حاضر کشور در شرایط تغییر اقلیم قرار ندارد بلکه شرایط حاکم بر ایران خشکسالی است لذا نیاز برای رسیدگی به این مساله نیازمند تدابیر اساسی هستیم.

معاون وزیر نیرو در امور آب با بیان اینکه تمام کشورها باید خود را با مساله خشکسالی سازگار کنند،اظهار کرد: نمی‌توان با مساله خشکسالی مقابله کرد.

 

میدانی با بیان اینکه در حال حاضر دما افزایش پیدا کرده و بارندگی کم شده است،گفت: این شرایط اقتضا می کنند تا با راه کارهایی خود را با شرایط سازگار کنیم.

وی با بیان اینکه خشکسالی را نمی‌توان احیاء کرد،اظهار کرد: وقتی بارندگی‌ یک منطقه کم است حداکثر می‌توان با انجام یک فعالیت باروری میزان کمی در شرایط تاثیر گذار بود.

 

معاون وزیر نیرو در امور آب با بیان اینکه باروری ابرها تنها 10 تا 15 درصد تاثیرگذار است، گفت: باروری نمی‌تواند خشکسالی را پاسخ دهد و تنها در بهترین حالت می تواند آن هم به صورت منطقه ای پاسخگو باشد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه