سقوط خانواده مخابرات

دلگرم- نام شرکت مخابرات ایران در رتبه اول صد شرکت برتر کشور قرار دارد.

سقوط خانواده مخابرات

نام سه شرکت مخابراتی در میان ۱۰۰ شرکت برتر کشور از نظر میزان فروش دیده می‌شود.

به گزارش دلگرم به نقل از ایسنا، سازمان مدیریت صنعتی، بر اساس صورت‌های مالی سال ۱۳۹۲، فهرستی از ۵۰۰ شرکت برتر را اعلام کرد.

در این لیست هولدینگ شرکت مخابرات ایران، مقام نخست گروه ارتباطات و مخابرات را دارد. این شرکت در بین کل شرکت‌ها در جایگاه پانزدهم ایستاده که نسبت به سال قبل ۹ پله سقوط دارد.

در فهرست سازمان مدیریت صنعتی، بنگاه‌های اقتصادی به ۱۹ گروه مختلف تقسیم شدند که یکی از این گروه‌ها ارتباطات و مخابرات است؛ نام هولدینگ شرکت ارتباطات سیار ایران در جایگاه دوم این گروه دیده می‌شود.

همراه اول در فهرست کلی برترین شرکت‌ها با پنج پله سقوط در رتبه بیست و سوم قرار دارد.

شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، رتبه سوم گروه ارتباطات و مخابرات را به خود اختصاص داده است. نام این شرکت در جدول پرفروش‌ها با سه پله سقوط در رتبه سی و دوم دیده می‌شود.

رتبه‌های بیشتر از ۱۰۰
پس از این سه شرکت، بهترین رتبه گروه ارتباطات و مخابرات در اختیار استان تهران است که در جایگاه ۱۰۲ قرار دارد.

رتبه این شرکت در سال گذشته ۸۵ بود که این امر به معنای ۱۷ پله سقوط جایگاه مخابرات استان تهران در میان کل شرکت‌های کشور است.

استان‌های اصفهان و فارس در جایگاه پنجم و ششم گروه ارتباطات و مخابرات ایستاده‌اند.

شرکت‌های مخابرات این دو استان به ترتیب رتبه ۲۱۰ و ۲۴۵ فهرست کل شرکت‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. این دو شرکت ۲۵ و ۳۱ پله سقوط را تجربه کرده‌اند.

دو رتبه بعدی این گروه در اختیار مخابرات استان آذربایجان شرقی و شرکت ارتباطات مبین‌نت است که در فهرست کلی نیز پشت سر یکدیگر در جایگاه‌های ۲۷۲ و ۲۷۳ قرار دارند. این دو شرکت به ترتیب ۳۸ رتبه سقوط و ۴۰ پله صعود را تجربه کرده‌اند.

شرکت‌های مخابرات مازندران، آذربایجان غربی و خوزستان، شرکت‌های بعدی هستند که در فهرست کلی در جایگاه‌های ۲۷۸، ۲۹۶ و ۳۱۲ قرار گرفته‌اند.

رتبه شرکت نخست ۵۳ و دو شرکت دیگر هر کدام ۳۹ پله سقوط داشته است.

مخابرات هرمزگان، کرمانشاه و یزد نیز در فهرست کلی در جایگاه ۴۱۶، ۴۳۳ و ۴۳۹ قرار دارند.

شرکت‌های مخابرات این استان‌ها به ترتیب ۶۱، ۷۵ و ۷۳ رتبه سقوط را تجربه کرده‌اند.

در این فهرست رتبه‌های بعدی به شرکت‌های مخابرات کردستان، همدان و مرکزی اختصاص دارد که در فهرست کلی در جایگاه ۴۴۴، ۴۵۴ و ۴۶۲ ایستاده‌اند.

دو شرکت اول هر کدام ۶۹ و شرکت سوم ۷۳ پله پایین‌تر از رتبه سال قبل قرار گرفته‌اند.

شرکت‌های مخابرات قزوین، گلستان و بوشهر در فهرست کلی، جایگاه‌های ۴۷۵، ۴۸۰ و ۴۹۰ را به خود اختصاص داده‌اند و به ترتیب ۸۹، ۸۷ و ۵۶ رتبه سقوط داشته‌اند.

مخابرات استان قم، آخرین شرکت مخابراتی است که نام آن در در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر ایران از نظر میزان فروش دیده می‌شود که با ۶۴ پله سقوط نسبت به سال قبل در جایگاه ۴۹۲ ایستاده است.

وضعیت‌ شرکت‌های مخابراتی در دیگر جدول‌ها
سازمان مدیریت صنعتی، علاوه بر شاخص بیشترین فروش، پنج یا ۱۰ شرکت نخست را در ۹ شاخص دیگر نیز اعلام می‌کند.

یکی از این شاخص‌ها بالاترین میزان ارزش افزوده است. هولدینگ دو شرکت مخابرات ایران و ارتباطات سیار ایران در میان ۱۰ شرکت نخست، رتبه‌های شش و ۱۰ را به خود اختصاص داده‌اند.
این دو شرکت به ترتیب پنج و دو پله سقوط داشته‌اند.

در دو جدول متعلق به شاخص‌های بیشترین اشتغالزایی و بالاترین ارزش بازار نیز هولدینگ شرکت مخابرات ایران، در میان پنج شرکت نخست در جایگاه چهارم قرار دارد.

در جدول‌های دیگر شامل میزان ارزش افزوده، بیشترین دارایی، بالاترین اشتغال‌زایی، بیشترین صعود در رتبه فروش، بیشترین رشد فروش، بیشترین سودآوری، بیشترین صادرات، بیشترین بازدهی فروش و بالاترین ارزش بازار نام هیچکدام از شرکت‌های گروه مخابرات و ارتباطات دیده نمی‌شود.

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه