قالیباف به یک قدمی استیضاح رسید

– گروه شهری – قناعتی که به نظر می‌رسد از پاسخ کوتاه و قاطع قالیباف درباره تخلف‌های هتل اسپیناس دلخور شده به همین «قطعیت» شهردار تهران اشاره و با نشان دادن اسنادی اعلام کرد «شهردار منطقه در حوزه ساخت این هتل تخلف آشکار» داشته است. او همینطور این «شایعه» را که برخی اعضای شورا تمایلی به «ساخته‌شدن این هتل ندارند» رد کرد و گفت با تمام وجود از افرادی که در تهران سرمایه‌گذاری می‌کنند حمایت می‌کند.

قناعتی بعد این سوال را مطرح کرد که چرا شهردار تهران به رغم اینکه به صورت کتبی درباره این هتل به شورا نامه نوشته در رسانه‌ها اعلام می‌کند که هیچ تخلفی در انجام نشده است؟ او برای پاسخ به این پرسش تاریخچه این پروژه را ارائه کرد. بر این اساس در سال 87 با رای کمیسیون ماده 5 برای احداث هتلی با حداکثر 8 طبقه بر روی همکف و سطح اشغال 30 درصد موافقت می‌شود و پس از مدتی نیز بنا به درخواست شهردار منطقه مجددا پرونده ساخت این هتل به کمیسیون ماده 5 رفته و کمیسیون مربوطه نیز به ساخت 16 طبقه روی همکف با سطح اشغال 30 درصد موافقت می‌کند و مجددا پس از مدتی باز هم بنا به درخواست شهردار در کمیسیون ماده 5، 16 طبقه به 17 طبقه افزایش می‌یابد.

او با اشاره به طبقات اضافی این پروژه و بیان اینکه تخلفات شهردار منطقه از این پس آغاز می‌شود، گفت: شهردار منطقه باید برای اخذ اضافه طبقات به کمیسیون ماده 5 نامه می‌نوشت اما شهردار منطقه بدون هماهنگی دستور ساخت طبقه 18 این هتل را در کمیسیون معماری و شهرسازی منطقه امضا کرده و بدون مجوز کمیسیون ماده 5 اجازه ساخت طبقه هجدهم را می‌دهد.

به گفته قناعتی شهردار منطقه برای صدور اجازه ساخت طبقه 18 کمیسیون معماری و شهرسازی منطقه را برگزار می‌کند اما برای اجازه ساخت طبقه 19 و 20 بدون برگزاری کمیسیون اقدام به صدور اجازه می‌کند. قرار است در طبقه بیستم این هتل یک مجموعه تجاری و استخر ساخته شود و شهردار تهران برای ساخت استخر به کمیسیون ماده 100 نامه نوشته است. جای سوال است که چرا شهردار تهران در حالی که خود نامه کمیسیون ماده 100 را امضا کرده، در افکار عمومی اعلام می‌کند که هیچ تخلفی در این هتل صورت نگرفته است؟

قناعتی در مورد تابلوی شناسه ملک نیز گفت: مالک هتل اطلاعات درج شده در تابلوی شناسه ساختمان را اشتباه درج کرده است و این اطلاعات اشتباه درج شده ما را به سمت تخلفات بزرگتر از جمله غیرقانونی بودن طبقات سوق داد، به گونه‌ای که وقتی ما پلاک ثبتی این ساختمان را در سامانه جست‌وجو کردیم متوجه شدیم که اطلاعات درج شده متعلق به ساختمانی 2 طبقه در مکانی دیگر است و همین تخلف ما را به سمت تخلفات بزرگتر سوق داد، هرچند که در حال حاضر مالک مشخصات تابلوی شناسه ملک را اصلاح کرده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چندی پیش به شهردار تهران در این‌باره تذکر داده و آنها نیز نامه‌ای در پاسخ نوشته‌اند که من از توضیحات آنها قانع نشدم، گفت: براساس قانون اگر عضو تذکردهنده از توضیحات قانع نشود، درخواست طرح سوال از شهردار را مطرح کرده و شهردار نیز 10 روز فرصت دارد تا پاسخ قانع‌کننده‌ای در صحن علنی ارائه کند و اگر از پاسخ‌های شهردار قانع نشویم براساس قانون با امضای یک سوم اعضا می‌توان شهردار را استیضاح کرد.

عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تذکر اصلی من به شهردار این است که چرا با کسی که تخلفاتی داشته، برخورد نکرده و تنها شهردار منطقه را از جایی به جای دیگر منتقل کرده است.

قناعتی در پاسخ به اینکه اگر یک سوم اعضای شورای شهر در راستای استیضاح شهردار با شما همراهی نکنند چه کاری انجام خواهید داد؟ گفت: افکار عمومی در حال رصد موضوع‌اند و من مطمئنم اعضای شورا حتما همراهی می‌کنند اما اگر باز هم احتمال آن وجود داشته باشد که همراهی نکنند، من کار خودم را پیش خواهم برد.

او با ابراز اطمینان از اینکه تخلف‌هایی در ساخت هتل اسپیناس صورت گرفته است، تهدید کرد نام اعضای شورای شهر را که در طرح استیضاح شهردار شرکت نکنند، اعلام خواهد کرد تا مردم موضوع را بررسی کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه