نمای ساختمان‌ها ضابطه‌مند می‌شود

– گروه شهری – شهردار تهران امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح ایستگاه مترو فاطمی با اشاره به اینکه همه صاحبان خانه‌ باید در ساماندهی نما با شهرداری همراهمی کنند، نمای ساختمان را حق عمومی شهروندان دانسته و اضافه کرده است از این پس هرکسی حق ندارد هر نمایی که خواست انتخاب کند و جزییات نمای ساختمان باید در پروانه ساختمانی مشخص شود.

شهردار تهران همچنین درباره اهمیت حمل و نقل عمومی و تاثیر مترو صحبت کرده و گفته در همه کشورهای پیشرفته دولت در بحث حمل و نقل عمومی، سوبسیدهایی را در نظر می‌گیرد چراکه هزینه کردن در مترو صرفه‌جویی اقتصادی و دقیقا بر عدالت اجتماعی تاکید دارد.

او در ادامه از دولت هم خواسته که یارانه مترو را پرداخت کند. به گفته قالیباف شهرداری هرگز خواسته‌ای خارج از توان دولت نداشته‌ اما تسهیل در امور اداری و فاینانس می‌تواند کمک بزرگی به مترو تهران کند.

شهردار تهران همچنین مروری بر 40 سال ساخت مترو در تهران کرده که به گفته او در 30 سال ابتدایی مترو، تنها 30 ایستگاه ساخته شد اما در 10 سال اخیر 61 ایستگاه ساخته شده است. او مدعی شد با تکمیل خط‌های 6 و 7 در 3 سال آینده تعداد ایستگاه‌های مترو به 120 ایستگاه خواهد رسید.

قالیباف به طرح «آسمان آبی، زمین پاک» که از ابتدای خرداد ماه در سطح شهر اجرا خواهد شد هم اشاره کرده که به اعتقاد او تنها یک شعار نیست و شهرداری سال‌های زیادی است که برای فراهم آوردن زیرساخت‌های این طرح زحمت کشیده است و حالا تنها نیازمند تنها نیازمند رعایت انضباط در شهر و همراهی مردم است.

او همچنین از تبدیل منطقه 12 به نقطه تفرجگاهی تهران خبر داده است. بر اساس گفته‌های شهردار تهران تعطیلات تابستان امسال فرصتی است تا مردم با استفاده از فضاهای تفرجگاهی، شهر تهران را بهتر بشناسند و شهرداری تلاش می‌کند منطقه 12 را به بهترین نقطه تفرجگاهی پایتخت تبدیل کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه