پیش‌بینی مدیرعامل گوگل در مورد از بین رفتن اینترنت فعلی

دلگرم- اشمیت معتقد است به زودی همه‌چیز تحت تاثیر اینترنت عوض خواهد شد.

پیش بینی مدیرعامل گوگل در مورد از بین رفتن اینترنت فعلی

اریک اشمیث رئیس گوگل با اظهارات خود در مجمع جهانی اقتصاد داووس و پیش‌بینی از بین رفتن اینترنت به شکل فعلی بسیار جنجال آفرین شده است.

به گزارش دلگرم به نقل از فارس، البته نقطه تمرکز وی بر تحولات اجتماعی، انسانی و اقتصادی ناشی از بلوغ اینترنت و فناوری‌های مرتبط با آن بود.

وی در این مورد افزود: تعداد آدرس‌های آی‌پی بسیار زیاد خواهد شد، وسایل و حسگرهای بسیار زیادی به اینترنت وصل می‌شوند، حتی چیزهایی که شما می‌پوشید و با چیزهایی تعامل خواهید کرد که تا به حال حتی تصورش را هم نمی‌کردید.

اشمیث در توضیح نظراتش گفت: من همیشه بخشی از حضور شما خواهم بود.

تصور کنید که در اتاقی راه می‌روید و اتاق شما دینامیک خواهد بود و با کسب اجازه از شما و رعایت همه نکات، هر فردی با تمامی چیزهایی که در اتاقش در جریان است تعامل خواهد کرد.

وی نتیجه این تحولات را هوشمندتر شدن خانه‌ها، ردگیری و کنترل آنی و همیشگی همه چیز و مرتبط بودن کامل ابزار و وسایل و انسان‌ها دانست.

کارشناسان معتقدند با همه گیرشدن اینترنت اشیا که لوازم خانگی، اتومبیل‌ها و تقریبا هر وسیله‌ای را به دیگر وسایل و اینترنت متصل می‌کند، تحولی اساسی در دو مفهوم امنیت و حریم شخصی به وجود آمده و انسان‌ها با چالش‌های جدید و بسیار متنوعی روبرو می‌شوند.

در این میان دولت‌ها و شرکت‌های فناوری که کنترل اینترنت اشیا را در دست داشته و به داده‌های آن دسترسی داشته باشند می‌توانند از جزئی ترین عادات و رفتارهای شخصی و حرفه‌ای انسان‌ها مطلع شوند و از آنها برای پیشبرد منافع خود بهره بگیرند.

تحولی که پیامدهای گسترده سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی در پی خواهد داشت.

a

۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۲۲:۵۴:۵۹

... در این میان دولت‌ها و شرکت‌های فناوری که کنترل اینترنت اشیا را در دست داشته و به داده‌های آن دسترسی داشته باشند می‌توانند از جزئی ترین عادات و رفتارهای شخصی و حرفه‌ای انسان‌ها مطلع شوند و از آنها برای پیشبرد منافع خود بهره بگیرند.

تحولی که پیامدهای گسترده سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی در پی خواهد داشت. .....

چه باید گفت و چه باید کرد؟ رودی که جریان داشت در حال تبدیل شدن به سیلاب است ، آیا بدون نگاه دقیق و علمی فقط با انکارش می توان از اثراتش دور ماند ؟

-----------------------------------------------------------------------------

توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق ایمیل info@delgarm.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم منتشر گردد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه