گردشگری مذهبی و سلامت اولویت های میراث فرهنگی فارس درسال 94

– گردشگری - امیری افزود : توجه به زیر ساخت ها و توسعه آن ها ، ساماندهی اماکن گردشگری و ارائه خدمات مناسب تر به بازدید کنندگان ، جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای ساخت مراکز اقامتی و تفریحی و خدماتی ، شرکت در نمایشگاه های تخصصی بین المللی و ملی گردشگری به منظور معرفی هرچه بهتر آثار تاریخی ، طبیعی ، مذهبی و صنایع دستی همچنین توجه بیشتر به رونق و توسعه گردشگری سلامت و تامین زیر ساخت های لازم آن و رسیدگی به وضعیت هنرمندان صنایع دستی استان و احیاء و رونق هنرهای سنتی فارس از دیگر اولویت های کاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس است .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس همچنین گفت: امسال با همکاری انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی فارس باید مسیر های جدید گردشگری در سطح استان معرفی و به گردشگران عرضه شود همچنین برنامه های ویژه ای نیز باید در شهرستان ها تعریف و اجرا شود تا مدت اقامت در این مناطق نیز افزایش یابد .

وی توزیع سفر در طول سال و ارایه خدمات مناسب و مستمر به مسافران در تمامی اماکن تاریخی و گردشگری استان را از دیگر اقدامات آتی این اداره کل برشمردو گفت :معرفی آثار کمتر شناخته شده استان و توزیع مکانی سفر در دستور کار است.

دکتر امیری همچنین به شروع کار هیات امنای مجموعه جهانی تخت جمشید در سال جاری اشاره کرد و افزود: به زودی این هیات که متشکل از صاحب نظران و کارشناسان و متخصصین حوزه میراث فرهنگی است فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی درادامه اضافه کرد : شناسایی آثار تاریخی و تلاش در جهت ثبت آثار درفهرست های ملی و جهانی ، تعیین حریم و عرصه آثار شاخص و درمعرض خطر استان ، همچنین توجه جدی به مرمت آثار تاریخی استان با تأکید بر مرمت آثار شاخص چون مساجد و بقاع متبرکه ، مجموعه آثار دوران ساسانی ، هخامنشی و زندیه از جمله برنامه های است که در اولویت حوزه میراث فرهنگی این اداره کل قرار دارد. دکتر امیری اضافه کرد: تعامل با دیگر ارگانهای دولتی و خصوصی جهت مرمت آثار تحت پوشش آنها مشارکت با بخش خصوصی درجهت مرمت آثار همچنین تلاش در جهت تشکیل انجمن های میراث فرهنگی در سطح استان به منظور حفاظت مطلوب تر از آثار و برگزاری همایش های تخصصی درحوزه های سه گانه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از دیگراقدامات آتی این اداره کل است .

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه