(16-) اره شدن یک زندانی در کشور آزادی! (عکس)

(16-) اره شدن یک زندانی در کشور آزادی! (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
(16-) اره شدن یک زندانی در کشور آزادی! (عکس)

در حالیکه رسانه های خبری غرب به ویژه آمریکا از شبکه های ماهواره ای گرفته تا سایت های خبری، پیرامون مساله حقوق بشر و یا حقوق فردی مانورهای تبلیغاتی داده و سوار بر این موج رسانه ای به کشورهای دیگر از جمله ایران می تازند، خبرهای بسیاری از نقض حقوق بشر، آن هم به بدترین شکل ممکن در خود آمریکا سانسور می شود.

 

 

در همین زمینه گزارش ها حاکی از آن است است که پانزده ساعت پس از وقوع شورش در یکی از زندان های ایالتی کالیفرنیا به نام «سولانا»، جسد فردی پیدا شد که با اره به دو نیم تقسیم و برخی از اندام های داخلی اش ربوده شده و باقی قسمت های بدن در سطل زباله ریخته شده بود.

 

این زندانی که «نیکولاس رودریگز» نام داشت به اتهام سرقت به 8 سال حبس محکوم شده بود و تاکنون هیچ کس مظنون به قتل وی نیست. مامورین زندان پس از یافتن جسد تکه پاره وی، متوجه شدند که بیشتر اندام های داخلی وی از جمله بخش قفسه سینه کاملاً تخلیه شده است.

 

 

آنچه در این میان مایه تاسف است اینکه مدت زمان زیادی از شانتاژهای سریالی شبکه هایی مانند صدای آمریکا و بی بی سی نگذشته که در آن با ادعاهایی خودساخته به وضعیت زندانیان در ایران اعتراض می شد و یا انتشار خبرهای بسیاری که با انتساب ادعایی آن ها به اسلام گرایان و با چاشنی اغراق، سعی در القای نقض حقوق بشر در کشورهای اسلامی و توسط مسلمانان داشته اند.

 

تمام این شانتاژهای خبری علیه مسلمانان و ایران در حالی است که خبرهای این چنینی در این رسانه ها با “سانسور” مواجه شده و موارد متعدد و مشابه آن اطلاع‌رسانی نمی شود.

 

ظاهرا کشته شدن یک انسان در حالیکه با اره به دو نیم شده، اعضای بدنش به سرقت رفته و البته تا زمان وقوع شورش نیز این جسد در سطل زباله مخفی مانده، در ادبیات حقوقی غرب و رسانه های وابسته به آن ها نقض حقوق بشر به شمار نمی رود و ارزش اطلاع رسانی ندارد.

 

 

(16-) اره شدن یک زندانی در کشور آزادی! (عکس)

 

 

آن چه در باب رعایت حقوق انسانی، سؤال بزرگی در برابر مسئولان آمریکایی و ایالتی قرار می دهد اینکه، ادعا می شود در زندان های آمریکا بالاترین ضریب امنیتی حتی برای مجرمین وجود دارد، و محیط زندان برای جلوگیری از خطرات احتمالی با مطمئن ترین سیستم ها، رصد می شود، حال آن که مطابق با گزارش های رسیده اگر شورش در زندان «سولانا» اتفاق نمی افتاد، جسد این متهم به سرقت (تأکید می شود، متهم به سرقت) چه بسا همراه با دیگر زباله ها دفن می شد و گویی که اصلا چنین انسانی وجود نداشته است.

 

 

(16-) اره شدن یک زندانی در کشور آزادی! (عکس)

 

 

در همین راستا «کریستین وارد» مدیر اجرایی اتحادیه حمایت از قربانیان جرم یک نهاد حقوق بشری در آمریکا، گفته است، این مسئله که مامورین زندان همواره درون سلول ها و زندانیان را چک می کنند ذهن من را به خود مشغول داشته است. متاسفانه همه واقفیم که مواد مخدر، مشروبات الکلی و سلاح در زندان به وفور یافت می شود که حتی جستجوی زندانبان ها نیز اثری در کاهش یا منع آن ندارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه